8. Sydney en de Blue Mountains
Door: Frank en Suzanne
Blijf op de hoogte en volg Frank en Suzanne
01 November 2012 | Australië, Kiama
We hebben inmiddels ruim 4400 km gereden. De teller van onze Toyota staat nu op 303480 km, dus hij is lekker ingereden :) maar tot nu toe doet hij het nog prima!
Wij zijn van Queensland naar New South Wales gegaan. In NSW is het 1 uur later. Bij jullie is het wintertijd, dus wij hebben een voorsprong van 10 uur op jullie.
Zaterdag 27 okt. zijn we in Sydney aangekomen. We stonden op een camping in Sydney, voor een mooie prijs. Met de trein een klein half uurtje reizen naar het centrum. Hier zijn we over de Harbor Bridge gelopen (en in een van de torens omhoog) met uitzicht over de stad. Vervolgens naar het Opera House gelopen (onderweg veel foto's gemaakt van de brug en het Opera House). Ook zijn we nog voor een beetje cultuur het Sydney Museum in geweest, dit viel echter een beetje tegen. Op de weg terug door de Rocks gelopen (een wijk), echter waren ze de kraampjes van de markt al aan het opruimen... Morgen weer een dag!
Zondag 28 okt. dag 2 Sydney en we hadden nog een paar dingen op ons verlanglijstje staan. Als eerst zijn we door de Botanic Gardens gelopen (niks bijzonders) en nog een tweede poging om een beetje cultuur op te snuiven de Art Gallery ingegaan, dit beviel ons beter. Lopend gingen we via de St. Mary Cathedral (mooie grote kerk) naar de Sydney Tower, met zijn 305 meter het op een na hoogste gebouw op het zuiderlijk halfrond. Hier zijn we natuurlijk naar boven gegaan voor een uitzicht over de skyline van sydney. Te voet zijn we onze tocht verder gegaan weer richting de Rocks, waar we dit keer op tijd waren om over de marktjes te lopen. Hierna nog met de ferry een stukje gevaren (met natuurlijk uitzicht over de Harbor Bridge en het Opera House. 's Avonds nog naar een verrassend leuke film geweest (Lawless).
Maandag 29 okt. Sydney laten we achter ons en gaan de Blue Mountains in. In het ANWB boek stond een leuke wandeling bij de Wentworth Falls die we zijn gaan lopen. Dit was een wandeling van uiteindelijk 3,5 uur, maar zeker de moeite waard. Voor de mensen die nog naar de Blue Mountains gaan: vraag ons om de uitleg van de wandeling ;) Na deze wandeling een camping opgezocht in Blackheath (de duurste camping tot nu toe! $42, Frank een koude douche en geen wifi).
Dinsdag 30 okt. jaja mensen Frank heeft op een paard gezeten, beter gezegd op Ernie. We hebben een tocht gemaakt van 2 uur te paard. Zolang Ernie achter zijn voorganger bleef lopen ging het allemaal goed, gelukkig raakte hij maar 1 keer de weg kwijt. Bruce (mijn paard) was een schatje en deed geen vlieg kwaad. De tocht was mooi maar voor de rest voor mij geen uitdaging (bijna alleen maar stap). Toen besloten we om naar de 3 Sisters te gaan, hier hebben we een treinafdaling gemaakt van 52 graden! (steilste spoorweg ter wereld). Met de kabelbaan weer omhoog en vervolgens nog een retourtje met een andere kabelbaan gedaan (met glazenbodem). Toen waren we bekaf en zijn we op een camping in Katoomba gaan staan.
Woensdag 31 okt. 's ochtends bekeken wat we nog moeten rijden en wat we willen zien. Een aanrader van een Nederlandse man op de camping in Katoomba was naar Kiama want daar heb je een zogenaamde Blowhole (spectaculair). Eenmaal daar aangekomen bleek de wind niet goed te staan dus geen spectaculaire 60 meter hoge waterspuit de lucht in (kijk maar op internet hoe mooi het kan zijn). Onze foto's zijn helaas wat minder spectaculair, als hij bij ons 2 meter de lucht in spoot dan is dat al veel. De little blowhole kwam al helemaal niks uit, dus dit waren helaas een beetje tegenvallers. Dus lekker op tijd op een camping gaan staan maar wel met weer prachtig uitzicht over de zee! En lekker bij een mooi zwembad gezeten in de zon (en eventjes in het bubbelbad). De receptie hier is heel aardig, ze hebben ons geholpen met het betalen van de tolweg in Sydney, want daar snapten we niks van.
Zoals jullie lezen, hebben we weer een hoop gezien en gedaan.
We zijn al over 1/3 van onze reis, dit gaat veel te snel!
liefs ons
-
01 November 2012 - 10:56
Annemiek:
Luitjes,wat maken jullie veel mee!Het is weer een top verslag Suus!
Zo leuk om te lezen en we reizen een beetje mee!
Ja het gaat snel he....veel plezier met de 10 daagse excursie.....en
ben nu al weer benieuwd naar jullie volgende verslag.....dikke kusssss
Annemiek -
04 November 2012 - 15:58
Jolanda:
Mooi verslag hoor, mis alleen foto van Frank op ernie. :-)
Hier in Broek in Waterland komt het vandaag weer eens met bakken uit de lucht.
Dus gun jullie heel veel zon.
Jolanda
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley